Вишиванка, Поради

Старовинне чи сучасне полотно?

Вишита власними руками сорочка, така ж, яка була у прабабусі – мрія багатьох. І, повірте, вона варта усіх зусиль, кожного стібка і всіх недоспаних ночей. Це скарб, який є родинною реліквією.

Якщо відчули у собі силу братися за таку масштабну роботу, радимо приділити увагу кожній деталі. Швам, ниткам, крою і, особливо, тканині. Про тканину, до речі, й поговоримо у цій статті. Яку обрати? Ту, яка чекає свого часу у бабусиній скрині чи сучасне полотно, придбане у магазині?

Старовинне полотно

Звісно, це дуже круто, коли кожне волокно має історію. І якщо ви відшукали ідеальний шмат тканини, з якої мрієте пошити сорочку – йдіть до своєї мрії. Якщо ж тільки обираєте тканину – зважте на кілька недоліків старовинного плотна.

Ширина давньої тканини – переважно 60-70 см. Переплетення – не дуже рівномірне.

Окрім того, важко знайти тканину без плям і з однорідним забарвленням. Часто бувають дірки. Тобто інколи треба прикласти немало зусиль, щоб підготувати тканину до вишивання.

Полотна, які збереглися до наших часів, переважно грубші і були призначені для буденних сорочок. Вони жорсткі, тому не дуже зручні для вишивання.

Сучасні конопляні тканини

Ширина сучасних полотен – 1,5 метри. Тканина м’яка, з однорідним переплетенням, вишивати зручно.

Сучасні полотна легше купити, бо їх регулярно виготовляють.

З мінусів – тканина не дешева. Й не у всіх магазинах можна знайти якісне натуральне полотно без домішок.

Які бувають полотна?

Ми порівняли кілька варіантів, щоб вам було зрозуміліше, яке полотно для чого годиться.

К16

Коноплі К16 мають 18 ниток в 1 сантиметрі. Добре підходять для виробів оздоблених легкою вишивкою:

• з великою кількістю мережок;
• для вишиття лічильною гладдю;
• для полтавських та гадяцьких сорочок.

К14

Таке полотно підходить для різних видів вишивки: щедро зашитих чи з мінімальною кількістю стібків. Має більш рівномірне переплетення порівняно з іншими видами конопель.

К10

Найгрубші коноплі зі всього нашого асортименту. Підходять для “важкої” вишивки вовняними нитками. Полотно не провисає і гарно тримає форму.

З такого полотна можна шити додільні сорочки, стилізовані сукні тощо.

Чому коноплі?

На нашу думку, саме сучасне конопляне полотно найбільше нагадує тканину, на якій вишивали наші предки. Фактура, переплетення, колір, тон – дуже схожі на ті, що у старовинних сорочках.

Переваги конопляного одягу

Конопляне полотно екологічне. Ви знали, що для вирощування конопель не потрібно використовувати пестициди? Ще й тканина пахне сухою травою – запах зачаровує під час вишивання.

А ще одяг з конопляних тканин гігроскопічний, тож дуже зручний навіть у спеку. А з кожним пранням коноплі ставатимуть м’якшими та ще приємнішими до тіла.

Де купити?

У “Світ Льону” багато різних варіантів. Для замовлень телефонуйте за номером: +380674935177. Або замовляйте на нашому сайті.