Мереживо

Мереживо Topak – наша історія любові

Ніжне, наче хмарка, вигадливе, як сплетіння квітів та гілок – мереживо, плетене на коклюшках захоплює з першого погляду. Після першого ж знайомства з асортиментом чеської компанії Topak ми зрозуміли: це воно, найкраще мереживо, яке можемо запропонувати клієнтам “Світ Льону”.

Історія

Історія чеського мережива сягає другої половини дев’ятнадцятого століття. У далекому 1908 році у чеському місті Летовіце відкрили верстатне виробництво коклюшкового мережива. До речі, перше на всьому континенті.

Якщо на час відкриття компанія М. Фабер & Ко. (тепер – Topak) нараховувала 50 коклюшкових машин, то у 1925 році – 430. Для компанії проектували узори віденські художники топового рівня, а на виробництві працювало більше 1000 людей.

Далі була економічна криза, перепрофілювання виробництва і переведення компанії в місто Дрновіце. У 1949 році виробництво повністю відродилося.

З часом верстати модернізували і закупили нові сучасні машини.

Сьогодні технологія коклюшкового мережива Topak – унікальна в Європі, а може й у всьому світі. У розпорядженні компанії – багато-багато тисяч узорів, виконань, матеріалів, розмірів, кольорів та комбінацій. Величезне багатство, яке створювали найкращі художники-модельєри Європи понад 100 років.

Технологія виробництва

На станках фабрики Topak плетуть дуже тонкі мережива з дрібними деталями. Деякі дизайни настільки тендітні і ніжні, що за годину вдається виготовити тільки 80 сантиметрів! Уявляєте, яка скрупульозна праця? Протягом багатьох років тут строго дотримуються технології. “Традиція зобов’язує”, – кажуть у компанії.

Деталі виробництва можна переглянути на відео:

Мереживо плетуть коклюшками – спеціальними дерев’яними бабінками, на які намотують нитки. Вони розміщені по колу на великому станку. До того, як з’явилися автоматизовані станки, мереживо плели в ручну. Навіть зараз проводять майстер-класи з цього давнього ремесла.

Асортимент

В асортименті Topak понад 17 тисяч дизайнів (у “Світ Льону” – більше 1600). Все мереживо натуральне (бавовна, льон). Воно справжнє і тому ніби рідне.

Кольори – від класичного білого й екрю до чорного, яскраві та натуральні. Різноманітні орнаменти й розміри – навіть найвибагливіші клієнти завжди знаходять те, що потрібно.

Металізоване

Справжній скарб серед всього різноманіття Topak – металізоване мереживо. Наче виткане справжнім сріблом чи золотом. Виблискує на світлі як коштовність.

Бавовняне

Мереживо, виготовлене з бавовни, дуже м’яке і приємне на дотик. Крайкове, вшивне, різної ширини й кольору, однотонне і комбіноване – асортимент величезний.

Лляне

Це – улюблене. Ніби виткане самою природою. Тендітне і неймовірно приємне на дотик. Лляне мереживо дуже вигідно доповнить вироби з натуральних тканин.

Де використати?

Натуральним чеським мереживом оздоблюють одяг, предмети інтер’єру, домашній текстиль. Його використовують для пошиття ляльок, різного роду аксесуарів тощо.

Бавовняним мереживом прикрашають білизну, скатертини, подушки, покривала і багато інших речей навколо нас.

Дайте волю своїй фантазії!

Які переваги натурального мережива?

Ми пошили вже сотні виробів з чеського мережива, тож можемо поділитися досвідом. Отже, воно легке в догляді, не втрачає кольору і не втрачає свого первинного вигляду під час прання.

А ще:

  • мереживо Topak вишукане;
  • екологічне;
  • дозволяє виробу “дихати”;
  • гіпоалергенне;
  • страшенно красиве.

Де купити?

Чеське мереживо Topak не знайдете у звичайних магазинах. Воно унікальне. Деяке дуже схоже на мережива з давнього одягу чи серветок. Ніби його щойно витягли зі старої бабусиної скрині.

Постійно поповнюємо асортимент, відвідуємо виставки і поширюємо цю дивовижну красу серед українців.

Відвідайте магазини “Світ Льону”, що побачити і доторкнутися до мережива Topak:

м. Львів, вул. Куліша, 31
м. Львів, вул. Городоцька, 63
Або замовляйте на нашому сайті.

Назад