Вишиванка, Льон

Найкраща тканина для вишиванки

Вишита сорочка для українця – це не просто одяг. Це – незамінний атрибут власної ідентичності. У вишиванці – душа поколінь, через які передавалися шви, узори, техніка. Звісно, у наш час з вишиванками сталося багато змін. Іноді трансформації такі, що назвати вишиття “традиційним українським” просто язик не повертається. Все ж ми віримо у відродження традицій. Світ Льону усіма можливими способами пропагує вишивання на натуральних тканинах, якісними нитками давніми техніками. Спробуємо підібрати для Вас найкразу тканину для вишиванки.

На якому полотні найкраще вишивати? З радістю робимо огляд найпопулярніших тканин для вишиванки.

 

 

Лляна тканина

З льону вишивають сорочки, які планують носити довго і навіть передати нащадкам як сімейну реліквію. Навіть через кілька десятків років вишиванка з льону буде як нова. На льоні вишивати складніше, адже тканина не завжди має ідеальне плетіння. Та насправді від того результат стає це кращим та ціннішим.

Льон дорожчий, ніж інші тканини для вишивання. Втім, переваги полотна відчуєте відразу: приємне до тіла, “дихає”, має гідроскопічні властивості тощо. Окрім того, льон – універсальний. Цей текстиль чудово підходить як для вишиванок, так і для інших варіантів одягу.

 

 

Конопляне полотно

Це, мабуть, найкраща тканина для відтворення автентичних сорочок. Дуже міцна, стійка до зовнішніх впливів, не деформується і не втрачає форму під час носіння. А ще – вона, як і льон, має дуже приємний аромат. Пахне сіном. На коноплі вишивати трохи складніше, тож ця тканина вважається елітною у вишивальницьких колах. Вишиванки з коноплі просто неймовірні. Ніби справді з відкликом давніх поколінь.

 

Синтетичні тканини

Не найкращий варіант, але, якщо обрати якісну тканину, ще й з додаванням натуральної нитки – результат може бути гарним. Синтетичні тканини майже не мнуться, на них дуже зручно вишивати. Втім, можуть мати “парниковий ефект” влітку. З синтетичних чи напівсинтетичних тканин часто виготовляють заготовки. Рекомендуємо ретельно перевіряти якість, щоб у результаті вишивання бісером чи нитками не отримати розчарування.

 

Висновок

Звісно, вибір тканини для вишитого одягу – дуже важливий. Але не найважливіший. Неправильно підібрані нитки, техніки, навіть не грамотний крій – можуть зіпсувати сорочку і розчарувати.

Тож рекомендуємо звертатися до консультантів магазину “Світ Льону” у Львові. Ми підкажемо, які матеріали найкраще підійдуть для вишиванки, про яку ви мрієте.