Вишиванка, Льон

Найкраща тканина для вишитої сорочки

Вишита сорочка для українця – це не просто одяг. Це – незамінний атрибут власної ідентичності. У вишитому одязі – душа поколінь, через які передавалися шви, взори, техніка. Звісно, сталося багато змін. Іноді трансформації такі, що назвати вишиття “традиційним українським” важко назвати. Все ж ми віримо у відродження традицій. “Світ Льону” усіма можливими способами пропагує вишивання на натуральних тканинах, якісними нитками давніми техніками.

На якому полотні найкраще вишивати? З радістю робимо огляд найпопулярніших тканин для вишитої сорочки.

 

Лляна тканина

З льону вишивають сорочки, які планують носити довго і навіть передати нащадкам як сімейну реліквію. Навіть через кілька десятків років вироби з льону будуть як нова. На льоні вишивати складніше, адже тканина не завжди має ідеальне плетіння. Та насправді від того результат стає ще кращим та ціннішим.

Льон дорожчий, ніж інші тканини для вишивання. Втім, переваги полотна відчуєте відразу: приємне до тіла, “дихає”, має гігроскопічні властивості тощо. Лляна тканина чудово підходить як для вишиванок, так і для інших варіантів одягу.

 

 

Конопляне полотно

Це, мабуть, найкраща тканина для відтворення автентичних сорочок. Дуже міцна, стійка до зовнішніх впливів, не деформується і не втрачає форму під час носіння. А ще – вона, як і льон, має дуже приємний аромат. Пахне сіном. Конопляна тканина вважається елітною у вишивальницьких колах. Сорочки з коноплі просто неймовірні. Ніби справді з відкликом давніх поколінь.

 

Тканини з додаванням синтетичних волокон

Не найкращий варіант, але, якщо обрати якісну тканину з додаванням натуральної нитки – результат може бути непоганим. Синтетичні тканини майже не мнуться, на них дуже зручно вишивати. Втім, можуть мати “парниковий ефект” влітку. З синтетичних чи напівсинтетичних тканин часто виготовляють заготовки.

Якщо ви вирішили використовувати тканини з додавання синтетики, ретельно перевіряйте якість. Оскільки тканини, які мають у складі дві різні сировини, з часом можуть жовтіти, кудлатитися тощо.

 

Висновок

Вибір тканини для вишитого одягу – найважливіший. Окрім того, неправильно підібрані нитки, техніки, навіть не грамотний крій – можуть зіпсувати сорочку і розчарувати.

Тож рекомендуємо звертатися до консультантів магазину “Світ Льону” у Львові. Ми підкажемо, які матеріали найкраще підійдуть для сорочки, про яку ви мрієте.