(067)493-51-77 (050)806-54-97
Наша мережа магазинів

Прасування пошитого виробу

Прасування пошитого виробуНавіть така порівняно проста і звична для всіх нас процедура, як прасування, вимагає знання деяких тонкощів, навичок і дотримання черговості.

Прасувати, наприклад, сукню або сорочку слід трохи інакше, ніж спідницю або брюки.
Є деякі загальні правила, які слід знати: прасують спочатку дрібні елементи вироби (виточки, манжети, рукави), а вже потім - спинку і перед.
Рух праски повинен відповідати напрямку ниток основи, щоб уникнути деформації тканини.

Перед прасуванням висмикують намітку (щоб від неї не залишилися слідів, які потім буває важко видалити, особливо з синтетичних тканин).

Існує ряд спеціальних термінів, що позначають різні способи прасування.

  • Випрасувати - видалити замини (м'яті місця), згини, складки.
  • Припрасувати - це зменшити товщину шва, згину, складки, країв, деталей шляхом щільного притиснення праски до виробу. Цю операцію слід виконувати обережно і ретельно, оскільки багаторазове притискання праски до одного й того ж місця може призвести до псування матеріалу.
  • Розпрасувати - відігнути зрізи шва на дві сторони і закріпити праскою в цьому положенні.
  • Запрасувати - відігнути обидва зрізи шва або складки на одну сторону і закріпити праскою в цьому положенні. У практиці для поліпшення якості обробки шва спочатку разпрасовуємо і тільки потім запрасовуємо.
  • Зпрасувати - зменшити розмір деталі по краю або на окремій ділянці. Для цього його злегка змочують водою, призбирують пальцями і ставлять на цю ділянку праску. Можна діяти і по-іншому - прокласти на цьому місці нитки, як для складання, трохи підтягнувши їх. Укласти зверху вологу марлю і прикладати праску до тканини до повного її висихання.
  • Відтягнути - подовжити край шва або ділянки деталі за допомогою праски. Зріз краю зволожують і витягають, фіксуючи його праскою до повного висихання.
  • Відпарити - видалити ласи (блиск), які утворюються на лицьовій поверхні тканини, якщо праскою дуже сильно притискають ворс тканини. На місці розташування лас протягом трьох-п'яти секунд впливають гарячою парою від вологої марлі, до якої злегка прикладають праску. Якщо ворс притиснутий дуже сильно, то після відпарювання його розправляють щіткою.

Зрізи у виробі припрасовують злегка, залишаючи остаточну обробку на кінцевий етап, коли позначка
буде вже вилучена. Якщо на тканині залишився відбиток зрізу, його видаляють, злегка змочивши і обережно відпаривши.

Складки спочатку припрасовують з лицьового боку через вологу тканину, а потім запрасовують окремо кожну складку. Роблять це не поспішаючи і ретельно, тому що при найменшому витягуванні краю складка буде деформована і ляже неправильно.

Рулік, виконаний за косою нитки, зазвичай не прасують. Його досить протягнути над парою, що йде від мокрої тканини на гарячій підошві праски.

Особливо уважно прасують защипи і дрібні складочки. Защипи прасують у повітрі. У цьому випадку потрібен помічник, він притримує один з країв деталі. Самостійно утримуючи другий край, проводять праскою по вивороту уздовж швів-защіпів. Защипи і дрібні складочки прасують, пересуваючи тканину по краю покладеного набік праски.

Якщо тканина тонка легка, зіткана з натуральних волокон, защипи можна прасувати на щітці. Дрібні складки спочатку припрасовують з виворітного боку, а потім злегка прасують по лицевій, фіксуючи їх розташування.

Шви пройми і рукави припрасовують з виворітного боку, розмістивши їх спочатку ребром. Потім, залежно від виду матеріалу і моделі, шви розпрасовуємо в напрямку плеча.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно
Наша мережа магазинів
  • м. Львів, вул. Куліша, 31
  • м. Львів, вул. Городоцька, 63